Değerli Lisans Öğrencilerimiz,

AdımODTÜ gerçekleştirdiğiniz bilimsel çalışmalara destek olmaya devam ediyor.

AdımODTÜ Lisans Araştırmaları kapsamında 2018 yılında 17, 2019 yılında 27, 2020 yılında 57, 2021 yılında 64 ve 2022 yılında 77 proje olmak üzere toplam 242 proje ve 1062 lisans öğrencisi desteklenmiştir.

https://adimodtu.org.tr/proje/lisans-arastirmalari-projesi

Lisans eğitiminiz sırasında gerçekleştirmekte olduğunuz veya gerçekleştirmeyi arzuladığınız bilimsel projeniz var ise, ister bireysel olarak isterseniz takım halinde aşağıda verilen linkte yer alan kısa formu doldurarak bize başvurabilirsiniz. Başvurular ODTÜ'lü hocalarımız tarafından değerlendirildikten sonra başarılı bulunanlar sunumlara davet edilecektir.

Başvurular tüm lisans öğrencilerimize açık olup; 1 Mart 2024 Cuma günü saat 24:00'e kadar gerçekleştirilebilecektir.

Başvuru için: https://forms.gle/2oPKKn7HVLimLyGY7

Ayrıca, üyesi olduğumuz "The Global Undergraduate Research Awards" programı kapsamında, projenizi uluslararası lisans araştırmaları buluşmasında sunma imkanı elde edebilirsiniz.

https://undergraduateawards.com/submit

AdımODTÜ lisans araştırmaları projeleri siz değerli lisans öğrencilerimizin araştırmalarına fon yaratırken, gerçekleştirdiğiniz çalışmaları dünyaya duyurmak üzere Türkiye'nin ilk lisans araştırma dergisi olan "MATTER" dergimiz yeni formatıyla tekrar yayına alınmış ve ilk sayısı basılmıştır. Aşağıdaki link üzerinden ulaşabileceğiniz dergi sınırlı sayıda basılarak ülkemizdeki ve dünyadaki saygın üniversitelerin kütüphanelerine ve lisans araştırma ekiplerine iletilmektedir. Sizler de danışman hocalarınızın iznini alarak "MATTER" dergisine yayınlarınızı iletebilirsiniz.

https://big.metu.edu.tr/matter-2023/


Son Güncelleme:
12/02/2024 - 13:10